Emīlija Ziņģe

lv
Ziņot redaktoram

Kolekcijas (1)

Darbi: Darba autors (10); Recepcijas persona (1)

Attēli: Persona attēlā(1)

VārdsEmīlija Ziņģe
KopsavilkumsEmīlija Ziņģe (188?–19?) – literāte. Beigusi draudzes skolu Liepājā. Gadsimta sākumā strādājusi dažādās vietās, bijusi kalpone. Īsu brīdi bijusi Raiņa mājkalpotāja (dzejnieka dienasgrāmatās saukta par Mīli; 1923 XI - 1924 I). 20. gadu beigās, 30. gadu sākumā uzturējusies Vaiņodē. Sarakstījusi un izdevusi stāstus (viens no rosinātājiem tos izdot bijis Antons Austriņš) grāmatā "Klusas ilgas" (1926), "Piemineklis. Kādas sievietes dienasgrāmata" (1931), kā arī lugu bērniem "Ziemassvētku nakts" (1933).
Personiska informācijaBeigusi draudzes skolu Liepājā.
Gadsimta sākumā strādājusi dažādās vietās, bijusi kalpone.
Īsu brīdi bijusi Raiņa mājkalpotāja (dzejnieka dienasgrāmatās saukta par Mīli; 1923 XI – 1924 I).
1920. gadu beigās, 30. gadu sākumā uzturējusies Vaiņodē.
Profesionālā darbība

Stāsti

"Klusas ilgas" (1926)
"Piemineklis. Kādas sievietes dienasgrāmata" (1931)

Luga bērniem

"Ziemassvētku nakts" (1933).
Citātu galerija"Pirms 8 gadiem mēs ar māti dzīvojām kādā mazā būdelē, tālu no citiem. Nesot no meža malku, biju kādreiz saaukstējusies. Ilgi gulēju gultā. Tur pirmo reizi ņēmu spalvu rokā. Sākumā bija ārkārtīgi grūti, jo biju apmeklējusi tikai draudzes skolu Liepājā un no gramatikas zināju apmēram vienīgi to, ka punkts liekams teikuma beigās. Sāku stipri lasīt krievu un vācu valodās. Beidzot šo to pārtulkoju. Bet gribētos arī vēl tagad dzirdēt spriedumu, kā rakstu. Austriņš kādreiz man ieteica rakstīt, sakopot un izdot. Solījās palīdzēt arī izdevēju sameklēt. Viņš arī brauca prom. Un tā viss palika. Rakstīt rakstīšu līdz kapa malai."

Kāda savāda rakstniece. Pēdējā Brīdī., Nr.179 (13.08.1931)
Nodarbesliterāte
IzglītībaLiepāja
Liepāja

Beigusi draudzes skolu.

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDatumsVeidsVietas tips
  
1Liepāja
(Liepāja)
(Nav norādīts)IzglītībaPilsēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.