Talsu Valsts ģimnāzija

OrganizācijaTalsu Valsts ģimnāzija
Papildu informācija

Talsu pilsētas vidusskola dibināta 1919. gadā. Tā darbojās Mīlenbaha ielā 30. Tā ir reālskolas tipa, domāta zēniem un meitenēm. Ar 1920./21. mācību gadu skola tiek pārveidota par četrklasīgo valsts vidusskolu, bet 1933. gadā skola iegūst Valsts ģimnāzijas statusu.

http://www.tvg.edu.lv/lv/par-skolu/vesture/

Saistītās organizācijasValsts Talsu vidusskola
KrājumiLatvijas literatūra

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-2 no 2.
#VietaDatumsVeidsVietas tips
  
1Kārļa Mīlenbaha iela 30, Talsi
(Kārļa Mīlenbaha iela 30, Talsi, Talsu novads, LV-3201)
(Nav norādīts)Atrašanās vietaĒka, māja
2Brīvības iela 29, Talsi
(Brīvības iela 29, Talsi, Talsu novads, LV-3201)
1955Atrašanās vietaĒka, māja
Persona
Vieta, notikums
Veids
No
Līdz
Kārļa Mīlenbaha iela 30, Talsi, Talsu novads, LV-3201
Izglītība

Beidzis mācības.

Talsi, Talsu novads
Izglītība
1922

Beigusi mācības.

Kārļa Mīlenbaha iela 30, Talsi, Talsu novads, LV-3201
Izglītība
1934

Skolu beidz 1937. gadā.

Kārļa Mīlenbaha iela 30, Talsi, Talsu novads, LV-3201
Izglītība
1937

Strādāja par skolotāju.

Laidzes iela 3/5, Talsi, Talsu novads, LV-3201
Darbavieta
1938
1939

Strādā par klavierskolotāju un pianisti, skolas vācu tautības vecāku padomes māksliniecisko sarīkojumu vadītāju.

"Man bija jāspēlē klavieru pavadījums vingrošanas apmācībās, kā arī es biju pārņēmusi līdzdarbošanos visos skolas muzikālajos sarīkojumos. Svētku vakaros es atsevišķajos klašu vakaros spēlēju arī dejas. (..) Sākumā augstāko klašu jauktais koris dziedāja kādu no skaistākajām latviešu tautas dziesmām. Sekoja solo priekšnesumi ar apbrīnojami augstajām meiteņu balsīm. Nereti šīs jaunās, neskolotās dziedātājas ar vieglumu sasniedza divsvītroto e un pat f sasniedza. Arī jauno komponistu dziesmas - Mediņa, Kalniņa vai agri mirušā Dārziņa, tika dziedātas - liriski dziedājumi ar aizgrābjošu iekšēju izjūtu un neparasti skaistu melodiku. Dzejoļi un dramatiski uzvedumi, vienmēr ar lielu nepiespiestību un dabiskumu izpildīti, bagātināja programmu. Noslēgumu veidoja, vingrošanas skolotājas rūpīgi iestudēta, kāda no senajām latviešu tautas dejām, bieži ar komplicētām tūrēm, kā "Jandāls" vai "Ačkups", dzirnavu dancis 12 pāru izpildījumā vai oriģinālais "Ritenītis". Īpaši skaisti izskatījās, ja dejotāji turklāt parādījās dzimtajos, koši sarkanajos tautas tērpos. Meitenes - lielākoties lieliem, spēcīgiem stāviem, ar garām blondām bizēm un bagātīgām dzintara rotām pie mirdzoši zaļajām vai zilajām jaciņām un gareni strīpotajiem brunčiem zemes un gadalaiku krāsu secībā: melns, zaļš, dzeltens, sarkans un balts ar fliteriem izrotātajiem galvas vainagiem; arī kāda cita tautas tērpa tumši zilā kleita ar ņieburu ar sarkanām svītrām, ar augsto, gaiši sarkano vainagu ir velkama. Puiši nēsāja linu krāsas svārku ar sarkaniem izšuvumiem un kā apavus - pastalas - īpašu sandaļu veidu, pagatavotu no viena ādas gabala (..). Pēc īsa starpbrīža sākās skolēnu balle. Līdzās valsim un polkai tika dejotas vēl manā laikā ap gadsimtu miju modernas kļuvušās solo dejas, kas atkal deju stundās ģimnāzijā tika mācītas: Pas de quatre. Pas d`Espagne, Pas des patineurs, Mignon, Papillon, vengerka un kā vienīgā patiešām modernā deja - tango. Fokstrots netika atzīts un bija atļauts tikai pieaugušajiem skolēniem abiturientu ballē. Deju starpbrīžos kādā no klasēm blakus aulai bija atspirdzinājumu galds (..) Daudzi viesi apsēdās pie galda, un vecais skolotājs uzaicināja uzdziedāt kādu kopīgu dziesmu. Labprāt visi piekrita (..) Nekad neiztrūkst sāpīgā, ilgu pilnā "Pūt` vējiņi, dzen laiviņu, aizdzen mani Kurzemē" ar pārsteidzoši jautro piedziedājumu "Lustīga dzīvošan`, lai tālu skan, lai tālu skan!", kas tiek lēkts polkas taktī. "

Elizabete Gerke. Dzintarsēta. No Heimat in uns. Baltische Erinnerungen. Indras Čeksteres tulkojums. No: Talsu novada muzeja raksti III. Talsi: Talsu novada muzejs, 2019, 387.-388. lpp.

Kārļa Mīlenbaha iela 30, Talsi, Talsu novads, LV-3201
Darbavieta
1939
Kārļa Mīlenbaha iela 30, Talsi, Talsu novads, LV-3201
Izglītība
01.09.1990
17.06.2001
Brīvības iela 29, Talsi, Talsu novads, LV-3201
Izglītība
2008
2011

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.