Laikraksts "Laika Vārds"

OrganizācijaLaikraksts "Laika Vārds"
Papildu informācija

Jēkabpils novada komunistu izdevums (legāls) pilns nosaukums – Jaunjelgavas, Pļaviņu, Jēkabpils, Viesītes novada neatkarīga nedēļas avīze "Laika Vārds". Par atbildīgo izdevēju un redaktoru parakstījās Latvijas kokstrādnieku revolucionārās kreisās arodbiedrības Jēkabpils nodaļas biedrs, gadījuma darbu strādnieks Pēteris Aziāns. Loti trūcīgos līdzekļus avīzes pirmo trīs numuru izdošanai sagādāja Latvijas Komunistiskās partijas Daugavas apgabala organizācijas Jēkabpils šūna un arodbiedrība.

Pirmais numurs iznāca 1930. gada 21. septembrī. "Laika Vārda" izdošanas iniciatori un faktiskie redaktori bija komjaunieši sēlpilieši Pēteris Ķuzāns un Ēvalds Eglājs. Viņiem gan bija uzņēmība, bet pietrūka pieredzes žurnālistikā.

Lai apturētu "Laika Vārda" izdošanu, abus faktiskos redaktorus Kuzānu un Eglāju apcietināja un mēnesi noturēja cietumā. Avīzes 4. numurs tika sagatavots Rīgā Andreja Kurcija vadībā. Par turpmāko "Laika Vārda" iznākšanu jau rūpējās LKP CK. Avīzes redaktors bija Kārlis Ozoliņš.

Pavisam iznāca 8 avīzes numuri.

Padomju Daugava (Jēkabpils), Nr.54 (06.051980.)


KrājumiLatvijas literatūra
Persona
Vieta, notikums
Veids
No
Līdz

Faktiskais redaktors

Jēkabpils
Darbavieta
21.09.1930
1926

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.