Paulīnes Zalānes vēstule (otrā daļa)

NosaukumsPaulīnes Zalānes vēstule (otrā daļa)
VeidsFoto
Nr.56
ParakstsDzejnieces Paulīnes Zalānes (1931–2016) vēstule dzejniecei un valodniecei Lalitai Muižniecei (1935) 1951. gada 30. aprīlī no Augsburgas.
Vēstulē minēta fotogrāfija (nav pieejama) ar kadru no Mārtiņa Zīverta (1903–1990) lugas “Ķīnas vāze”* (1940) iestudējuma Memmingenas teātra kopā 1951. gada 25. martā, kurā attēlota Paulīne Leksītes lomā un rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa (1863–1908) brāļa Arvīda (1875–1940) dēls Arvīds (1904–1961) notāra lomā.
Tiek minēta iespējamība teātra kopā iestudēt arī Rūdolfa Blaumaņa lugu “Ļaunais gars”** (1891).
Vēstule Rakstniecības un mūzikas muzeja krājumā, RTMM 809976.

Teksta atšifrējums:

uz mēģinājumiem. Gribējām Vasarsvētkiem vēl sagatavot Blaumaņa “Ļauno garu”, bet tā ka daudzi no mūsu grupiņas brauc prom, tad nekas neiznāca. Varbūt rītā atkal braukšu tur, ja tikai dabūšu brīvbiļeti citādi jau nav naudas. Vasarsvētkos varbūt sarīkošot ekskursiju uz Bodenes ezeru. Tas būtu tik jauki, jo citādi visa šī dzīve jau ir līdz kaklam. Lācīt, zini kāpēc tieši man tur patīk aizbraukt. Man tur ir labs draudziņš Laimons, kāds invalīds par kuru, liekas, Tev jau drusku rakstīju. Nedomā, ka tur kas daudz ir, bet viņš ir tiešām jauks, tieši tāds ar kādu es labprāt esmu draugos, un otra tāda es vairs nometnē neesmu atradusi. Tīri jābrīnās, kā tomēr dažs cilvēks var saglabāt savu dvēseli cauri visam šim postam. Lācīt, nesen saņēmu vēstuli no Dainas. Viņa Amerikā jau iet skolā. Es viņu šeit Augsburgā vēl satiku, kad biju atbraukusi dokumentēties. Visu dienu pavadījām kopā un viņa bija tik pat sirsnīga kā agrāk, vispār man palika pavisam labs iespaids par viņu.
Pašreiz man briesmīgi jāsteidzas. Bet lūdzu raksti man ja tikai ir laiks visu, visu par sevi, un piedod, ka Tev reti rakstu. Zini, ka domās esmu ikdienas pie Tevis, jo kas gan man vēl tik mīļš kā mans mazais Lācītis.
Ar mīļu, mīļu bučiņu –
Tava Pauļa.

* “Ķīnas vāze” ir rakstnieka Mārtiņa Zīverta 1940. gadā rakstīta komēdija 3. cēlienos. Tajā pašā gadā izdota apgādā “Valters un Rapa”, kā arī Jāņa Zariņa (1893–1979) režijā iestudēta Latvijas Nacionālajā teātrī.
** “Ļaunais gars” ir rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa luga trijos cēlienos. Pirmizrādi piedzīvojusi 1891. gadā Rīgas Latviešu teātrī; 1892. gadā izdota grāmatā R. Rica apgādā.

Rokraksta informāciju sagatavojusi Ruta Kurpniece
Personas attēlāPaulīne Zalāne
Iekštelpas
Vieta un datums30.04.1951
Augsburga
Augsburg, Bavaria, Germany
Krāsas

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDatumsVeidsVietas tips
  
1Augsburga
(Augsburg, Bavaria, Germany)
30.04.1951Attēla radīšanas vietaPilsēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.