Margaritas Biezaites vēstule Annai Eglienai (pirmā puse)

NosaukumsMargaritas Biezaites vēstule Annai Eglienai (pirmā puse)
VeidsFoto
Nr.22
ParakstsLiterātes un mākslas pedagoģes Margaritas Biezaites (1921–2007) vēstule Raiņa Literatūras un mākslas vēstures muzeja galvenajai fondu glabātājai Annai Eglienai (1952) 1996. gada 3. jūnijā.
Vēstule glabājas Rakstniecības un mūzikas muzeja krājumā, RTMM 860564.

Teksta atšifrējums:

3.6.96 (labajā pusē)

Mīļā Anna –

es gan laikam nesaprotu kā Latvijā lietas tiek kārtotas –

kad man Bruno Krūmiņš parādīja no I. [Ivara] Zukuļa kunga saņemto vēstuli – es mēģināju viņu nomierināt, ka tas tikai tāds mazs pārpratums no jūsu muzeja puses – jo visi materiāli no Austrālijas jau ir ceļā uz Rīgu. No vēstules satura to gan nevarēja konstatēt un Adelaidē – LAAZ valdes sēdē man viens otrs uzstādīja diezgan jocīgus jautājumus. Nu ir vēl trakāk – šodien saņēmu laikrakstu Aust. Latvietis un tur ievietota Ivara Zukuļa vēstule – aicinājums sūtīt mūzikas materiālus Raiņa muzejam – itkā viņš neko nezinātu par to, kas patreiz notiek. –

Es būtu gan varējusi sagaidīt, ka laikrakstā parādīsies no Zukuļa kunga kāds vārds par to, ka Austrālija turpu nosūta visu lielo mūzikas materiālu krājumu – bet nē – itkā Rīgā nekas par to nebūtu zināms.

Piedodiet man, ka rakstu tik asi, bet es tiešām nesaprotu, kas notiek un kādēļ tāda vēstule sūtīta mums!

Man ir neērti visas latviešu sabiedrības priekšā, ka tas tā notiek, jo te jau arī visi nebija vienis prātis, ka šī lielākā pasaules mūzikas krātuve jāsūta uz Rīgu. Vēstule izraisīs atkal jaunas vētras un nesaprašanos.

Rokraksta informāciju sagatavojusi Ruta Kurpniece.

Personas attēlāMargarita Biezaite
Iekštelpas
Vieta un datums03.06.1996
Adelaida
Adelaide, South Australia, Australia
Krāsas

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDatumsVeidsVietas tips
  
1Adelaida
(Adelaide, South Australia, Australia)
03.06.1996Attēla radīšanas vietaPilsēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.