Harija Gāliņa vēstule Jānim Grantam (pirmā puse)

NosaukumsHarija Gāliņa vēstule Jānim Grantam (pirmā puse)
VeidsFoto
Nr.19
ParakstsRakstnieka un tulkotāja Harija Gāliņa (1931–1983) vēstule rakstniekam Jānim Grantam (īstajā vārdā ir Jānis Jēkabsons, 1909–1970) 1969. gada 22. martā. Vēstulē izteikts lūgums uzrakstīt recenziju par Vijas Svīkules stāstu krājuma manuskriptu un Harija Gāliņa stāstu "Atslēga pie sētnieka", ko bija paredzēts publicēt žurnālā "Karogs". Stāsts “Atslēgas pie sētnieka” žurnālā "Karogs" tā arī netika nodrukātas, taču publicēts Harija Gāliņa krājumā "Karūsām jāķer līdakas" (1972).
Vēstule glabājas Rakstniecības un mūzikas muzeja krājumā, RTMM 792261.

Teksta atšifrējums:

22. martā 69. g. (kreisajā pusē)

Bulduros (labajā pusē)

Biedri Grant!

Rakstu Jums no Bulduru slimnīcas, kā pērno rudeni saslimu ar plaušu karsoni, tā netieku un netieku vesels. Taču ne jau tāpēc rakstu, bet tāpēc, ka darbiem jāvirzās vienmēr uz priekšu.

Vai Jūs nebūtu tik laipni un neuzrakstītu iekšējo recenziju par Vijas Svīkules trešo dzejoļu [nosvītrots] stāstu krājumu? Viņa pati vēlējās kādu bijušo karavīru, jo, rakstot arī par militārām lietām, pati daudz no tām nesaprazdama. Arī es esmu “derīgs ierindai, neapmācīts”, jo man no 18 līdz 32 gadu vecumam bija baltā biļete, kamēr to vienreiz nez kāpēc pēkšņi atņēma, taču kara komisariāts joprojām liek mieru. Mēs abi tādi neprofesionāļi, jo man Vija būs jārediģē, varam salaist tādus bukus, ka pat zvirbuļi uz jumtiem smietos. Ja esat ar mieru, tad atnāciet uz mūsu redakciju pie Elzas Grīnbergas un paņemiet manuskriptu.

Un vēl man būtu viens personīgas dabas lūgums.

Rokraksta informāciju sagatavojusi Ruta Kurpniece.
Personas attēlāHarijs Gāliņš
Iekštelpas
Vieta un datums22.03.1969
Bulduri
Kūdra, Jūrmala
Krāsas

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDatumsVeidsVietas tips
  
1Bulduri
(Kūdra, Jūrmala)
22.03.1969Attēla radīšanas vietaPilsētas daļa

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.