Harija Gāliņa vēstule Jānim Grantam (otra puse)

NosaukumsHarija Gāliņa vēstule Jānim Grantam (otra puse)
VeidsFoto
Nr.20
ParakstsRakstnieka un tulkotāja Harija Gāliņa (1931–1983) vēstule rakstniekam Jānim Grantam (īstajā vārdā ir Jānis Jēkabsons, 1909–1970) 1969. gada 22. martā. Vēstulē izteikts lūgums uzrakstīt recenziju par Vijas Svīkules stāstu krājuma manuskriptu un Harija Gāliņa stāstu "Atslēga pie sētnieka", ko bija paredzēts publicēt žurnālā "Karogs". Stāsts “Atslēgas pie sētnieka” žurnālā "Karogs" tā arī netika nodrukātas, taču publicēts Harija Gāliņa krājumā "Karūsām jāķer līdakas" (1972).
Vēstule glabājas Rakstniecības un mūzikas muzeja krājumā, RTMM 792261.

Teksta atšifrējums:

“Karogs” aprīļa mēnesī gribēja drukāt manu stāstu “Atslēgas pie sētnieka” par ko var rakstīt [nosvītrots] lasīt uz vāku trešās lpp, bet Glavļits [Galvenā literatūras pārvalde] aizlika ķepu priekšā. Andris [Andris Vējāns] taisoties sūtīt uz ceku [Latvijas Komunistiskās partijas Centrālā Komiteja], varbūt arī Jūs būtu tik laipns, izlasītu to un pateiktu savas domas. Stāsts nav pārāk garš – tikai 29 lpp mašīnrakstā.
Ar sirsnīgu sveicienu,
H. Gāliņš

Rokraksta informāciju sagatavojusi Ruta Kurpniece.
Personas attēlāHarijs Gāliņš
Iekštelpas
Vieta un datums22.03.1969
Bulduri
Kūdra, Jūrmala
Krāsas

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDatumsVeidsVietas tips
  
1Bulduri
(Kūdra, Jūrmala)
22.03.1969Attēla radīšanas vietaPilsētas daļa

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.