Ļeņina ordenis

NosaukumsĻeņina ordenis
Papildus nosaukumsОрден Ленина
Gads no1930
Gads līdz1991
ValstsPSRS
KategorijaPSRS apbalvojumi
Apraksts

Ļeņina ordenis (krievu: Орден Ленина) bija augstākais apbalvojums Padomju Savienībā (1930—1991). Nosaukts par godu pirmajam Padomju Savienības vadītājam Vladimiram Ļeņinam. To pasniedza civilpersonām par priekšzīmību, sasniegumiem valsts darbā, militārpersonām par panākumiem militārajā dienestā, personām, kas veicinājušas tautu draudzību un stiprinājušas mieru, personām arī par citiem sasniegumiem.

Sasniegumiem bija jābūt valstiska līmeņa, kas nesuši svarīgu ieguldījumu padomju valsts stiprināšanā. Ar ordeni varēja apbalvot padomju pilsoņus un ārvalstniekus. Turklāt Ļeņina ordeni varēja saņemt arī uzņēmumi, organizācijas, apdzīvotas vietas, armijas vienības, kara kuģi. Ordeni automātiski saņēma personas, kuras bija ieguvušas Padomju Savienības Varoņa vai Sociālistiskā Darba Varoņa goda nosaukumu, kā arī pilsētas un cietokšņi, kas bija saņēmuši Varoņpilsētas vai Varoņcietokšņa nosaukumu.

Tiek rādīti ieraksti 1-3 no 3.
PersonaDarbsPiešķiršanas datums
Arvīds GrigulisOrdenis piešķirts ar PSRS Augstākās Padomes Prezidija dekrētu 1986. gada 22. augustā.1986
Leonīds Leimanis1971
Marģeris ZariņšOrdenis piešķirts ar PSRS Augstākās Padomes Prezidija dekrētu 1956. gada 3. janvārī.1956
Tiek rādīti ieraksti 1-3 no 3.
DarbsPiešķiršanas datums
Nekas netika atrasts.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.