Zemnīcas bērni

KolekcijaBiedrība "Literatūras Kombains"
NosaukumsZemnīcas bērni
Papildu informācija
Andras Manfeldes piektajā grāmatā „Zemnīcas bērni” stāstīts par viņas tuviniekiem, kas izsūtījumā Sibīrijā pavadīja septiņus gadus. Grāmatas vēstījums savīts no diviem elementiem - zemnīcas bērnu atmiņām un vectēva Kristapa Manfelda foto attēliem. 

""...Dvēsele mīt asinīs". Tādēļ es ticu, ka mana asins matrica spēj iedot kodu. Atslēgu, ar kuru iespējams atslēgt paaudžu durvis, pārvarēt laiktelpu un nokāpt zemnīcas krēslā. Šajā atmiņu tēlojumā vēlos dalīties ar to, ko izvestie, izturēdami Sibīrijas stepē un sniegā, jūt. Mani vecvecāki - Anna, Kristaps un viņu bērni." ( Andra Manfelde)

"Šī grāmata liek uz savas ādas izjust pilnīgi pretējas jūtas - skurbinošu bezspēcību, kas liek klusēt rokām klēpī un sausām lūpām šausmās par dzīves nežēlību. Un tik pat skurbinošu spēku, apzinoties, ka neesi citāds kā grāmatas varoņi - tu arī esi šeit un tagad, dzīvs un dzīvē, un arī tev Dievs piešķīris milzīgo izdevību - cilvēkam būt un saprast. Andra Manfelde stāsta par neiedomājami plāno slānīti, kas cilvēku notur pie dzīvības, krāšņā, poēzijas pārpinā, un vienlaikus - visvienkāršākā latviešu valodā." 
(Inga Ābele)

"Sirsnīgs PalDievs, ka uzticēji izlasīt! Lasījās tik viegli, kaut rakstītajam tiešām ir asiņu, asaru un sviedru dzīvsvars. Esi uzrakstījusi tā, ka tas nenomāc, nesaspiež dvēseli kulakā, bet tiešām uzplaucē cerību, ka Dieva priekšā visi mūsu tautas nekanonizētie mocekļi ir dzīvāki par dzīvajiem!" (Redaktore Mārīte Skudra)
IzdevējsLiteratūras Kombains
Formātsbook
Darba veidsoriginal work
ISBN9789984493060
Klasifikators
Artist
Author
Editor
Failai
Saistītie darbi
Publishing year/ place2010
Rīga
Rīga

Kartes leģendaRodomi rezultatai 1-11.
#VietaDataTipasVietas tips
  
1Rīga
(Rīga)
2010Publishing year/ placeCity
Rodomi rezultatai 1-44.
NosaukumsAutorsIzdošanas gadsIzdošanas vieta
Andras Manfeldes atmiņu tēlojumsAina Siksna
2012Amerikas Savienotās Valstis
Izsūtītās mazmeita2010Valmiera
No mātes krūts izzīsta dzīve. Recenzija uz literatūrvēsturiska fonaRimands Ceplis
2010Rīga
Zeltnīcas bērniInga Žolude
2010Rīga
Rodomi rezultatai 1-44.
Rodomi rezultatai 1-11.
NosaukumsAutorsIzdošanas gadsIzdošanas vieta
Zemnīcas bērniAndra Manfelde
2011Rīga
Rodomi rezultatai 1-11.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.