Putna miegā

KolekcijaIzdevniecība "Neputns"
NosaukumsPutna miegā
Papildu informācija
"Putna miegā" ir Ineses Zanderes ceturtais dzejoļu krājums.

Publicitātes informācija

"Ir vienkārši dzejnieki, un ir kultūras fenomeni. Inese Zandere noteikti pieskaitāma pie otriem," tā literatūrkritiķe Anda Baklāne. Inese Zandere (1958) ir autore vairāk nekā divdesmit bērnu grāmatām, vairāku desmitu grāmatu redaktore, operas libretu autore, žurnāla "Rīgas laiks" redaktore, izdevniecības "Liels un mazs" galvenā redaktore. Par savu trešo dzejas krājums "Melnās čūskas maiznīca" (Neputns, 2003) Zandere saņēma Ojāra Vācieša literāro prēmiju (2003), Dienas gada balvu kultūrā (2004) un Literatūras Gada balvu (2004). Par krājumu "Putna miegā" dzejniece saņēmusi žurnāla "Latvju Teksti" dzejas balvu un Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas un Ventspils pilsētas domes balvu "Sudraba tintnīca".

Inese Zandere: ""Putna miegs" ir atrašanās pusmiegā starp bijušo, vai precīzāk – starp sajūtu par bijušo, kas it kā nemaz nav piedzīvots, tikai iztēlots vai smelts tekstos, un t .s. reālo. Tagadne kā dzejas viela jau arī nemaz nav tik reāla. Bet pagātnei kā ainavai, tekstam un sajūtai vēl nekad manā dzīvē un dzejoļos tik liela nozīme nav bijusi, it kā es visu laiku vairāk atrastos kaut kur "tur", nekā "te" – lai gan šis "tur" jau nav pastāvējis nekad un nekur, tas atrodas tikai "te", manā galvā. Un tas viss ir iespējams, pateicoties valodai un dabai, kas abas viena otru atspoguļo, kā debesis un ūdens. Viss sociālais un psiholoģiskais ir pastarpināts, tas izkustas no vietas, atmirst, mainās – ir tādi skrejoši mākoņi gaisā vai sēres, ko upē katru gadu pali pārbīda pa jaunam. Bet es nezinu, vai man gar logu tek Daugava vai Skalbe."

Avots: neputns.lv
IzdevējsNeputns
Formātsliterary collection
Darba veidsoriginal work
ISBN9789934512285
Klasifikators
Artist
Author
Editor
Failai
Saistītie darbi
Publishing year/ place2014
Rīga
Rīga

Kartes leģendaRodomi rezultatai 1-11.
#VietaDataTipasVietas tips
  
1Rīga
(Rīga)
2014Publishing year/ placeCity
Rodomi rezultatai 1-55.
NosaukumsAutorsIzdošanas gadsIzdošanas vieta
"aiz daugavas aiz pasaules vēl aiz saules"Sandra Ratniece
2014Rīga
Aizņemta svarīgā vēsturiskā sapnīAnda Baklāne
2014Rīga
Dzeja 2014. gadāArvis Viguls
2015
Pasaule klauvē pie rūtsKārlis Vērdiņš
2014Rīga
Putna ticībāArvis Viguls
2014
Rodomi rezultatai 1-55.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.