Grāmata

KolekcijaIzdevniecība "Orbīta"
NosaukumsGrāmata
SērijasOrbītas bibliotēka
Papildu informācija
"Grāmata" ir Arvja Vigula trešais dzejoļu krājums.

Publicitātes informācija

Krājuma redaktors Kārlis Vērdiņš par "Grāmatu" saka: "Šis Arvja Vigula krājums tapis vairāku gadu laikā. Tas atklāj autora talanta plašo spektru gan formā, gan saturā – no sociālas satīras līdz dramatismam un traģismam. Līdzās meditācijām par laikabiedru dzīvēm un niansētām intimitātes studijām tas piedāvā ceļojumus laikā un telpā, kā arī izgaršo dažādas poētiskās ietekmes, padarot tās par savām, tādējādi paplašinot mūsdienu latviešu dzejas izteiksmes līdzekļu arsenālu."

Arvis Viguls savu dzejas krājumu un tā nosaukumu raksturo: "Latviešu literārās valodas vārdnīca teic, ka grāmata esot "iesiets vai brošēts neperiodisks izdevums". Ar visu vārdnīcas šķirkli pilnībā iepazīties iespējams manā jaunajā krājumā. Vēl tur ir zemsvītras piezīmes, kas ne uz ko neatsaucas, komentāri citiem tekstiem, kuru grāmatā pašā nemaz nav, īsts izmantotās literatūras saraksts, kā arī saturs." Viguls arī min, ka padomju dzejas krājumu pēdējās lappusēs mēdza ievietot īsus aprakstiņus ar norādi, ko autors grib pateikt savam lasītājam: "Šajā krājumā nekā tāda nav, tomēr nesen atradu kādu aprakstu, kas teicami iederētos arī manā "Grāmatā": "Grāmatas liriskais varonis ir mūsu laikabiedrs, kam dziļi rūp savas zemes un sabiedrības attīstība. Autors aicina nesadrumstalot un neizniekot dzīves mērķi, nepakļauties mantu kultam, kopt un turēt tīras cilvēku attiecības."

Avots: satori.lv
IzdevējsOrbita
Formātsliterary collection
Darba veidsoriginal work
ISBN9789934875304
Kategorijos
Artist
Author
Editor
Failai
Saistītie darbi
Publishing year/ place2018
Rīga
Rīga

Kartes leģendaRodomi rezultatai 1-11.
#VietaDataTipasVietas tips
  
1Rīga
(Rīga)
2018Publishing year/ placeCity
Rodomi rezultatai 1-55.
NosaukumsAutorsIzdošanas gadsIzdošanas vieta
Dzejas rētas, zemes sālsAgija Ābiķe-Kondrāte
2018Rīga
Lappuses un laiksIngmāra Balode
2018Rīga
Rekonstruēt pēdasIngus Barovskis
2018
RecenzijaRaimonds Ķirķis
2018
2018. gada grāmatu piecinieks. DzejaArtis Ostups
2019
Rodomi rezultatai 1-55.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.