Letter by Augusts Baltpurviņš to Augusts Saulietis

TitleLetter by Augusts Baltpurviņš to Augusts Saulietis
TypePhoto
Number8
SignatureRakstnieka Augusta Baltpurviņa (1871–1930) vēstule Augustam Saulietim (1869–1933) 1908. gada 4. jūlijā. Vēstule Rakstniecības un mūzikas muzeja krājumā, RTMM 7098.
Vēstule rakstīta saistībā ar literāta Friča Hunhena kritisku rakstu “Latviešu Avīžu Stāstu Nodaļā” (pieejams šeit) par literāro almanahu “Zalktis”, kura redakcijā līdzdarbojās arī Augusts Saulietis.
Augustu Baltpurviņu satrauc, ka abi ir iesnieguši rakstus jaunajam Friča Hunhena rakstu krājumam un pēc šādas kritikas tos publicēt šķiet nevēlami.

Teksta atšifrējums:
Rīga, 4.7.08.

M. b. Tu taču būsi lasījis Fr. H. “kritiku” par “Zalkti”, Latv. Avīzēs. Tas nu droši vien Fr. Hunhens, kuram mēs devuši manuskriptus jaunam rakstu krājumam. Neskatoties uz šīs kritikas nejūtīgo stilu un saprašanas nabadzību, mani aizskar vēl tas, ka vēstules, pie tam, viņš var rakstīt sīrupsaldas, – divdabība: priekšā citāds, aiz muguras citāds. Bez tam šī nožēlojamā līdzkaukšana barā. Es gribētu dzirdēt vai Tu savus gabalus ļausi drukāt tāpēc ar savu vārdu zem viņu firmas. Man tas izliekas tagad tik grūti, tik nevēlami, pašpazemojoši. Ko Tu par to domā? Mīļi sveicinot

Tavs A. Baltpurviņš

Адрес: Столбовая, 95, 18 [Adres: Stolbovaja, 95, 18]. [Rakstīts vertikāli.]

Rokraksta informāciju sagatavojusi Ruta Kurpniece.
Persons in the pirctureAugusts Baltpurviņš
IndoorsNo
Vieta un datums04.07.1908
ColoursNo

Map legend

#LocationDateTypeType of place
  
No results found.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.