Divas otrās

Publicitātes informācija

Semjons Haņins ir Orbītas dalībnieks, dzejas krājumu "tikko", "bet ne ar to" un citu grāmatu autors. Krājumā apkopota pēdējo piecu gadu laikā uzrakstīto dzejoļu izlase. Krājumā iekļautie dzejoļi publicēti dažādos drukātajos un interneta medijos: "Strāva", "Satori", "Punctum", "Domuzīme", "Žoklis", "Avīzes Nosaukums".

Grāmatas redaktors Māris Salējs par krājumu saka: "Semjona Haņina jaunākā dzejas grāmata "divas otrās" ir tik smalka, cik smalka vien var būt dzīve un valoda. Un no šī smalkuma dzimst esības humors. Gaišs un jēgpilns absurds."

"divas otrās" ir bilingvāls krājums krievu un latviešu valodā. Darbus latviski atdzejojuši Andris Akmentiņš, Evelīna Andžāne, Guntars Godiņš, Madara Gruntmane, Svens Kuzmins, Raimonds Ķirķis, Andra Manfelde, Haralds Matulis, Einārs Pelšs, Ilmārs Šlāpins, Ivars Šteinbergs, Toms Treibergs, Jānis Vādons, Lauris Veips, Roberts Vilsons, Inese Zandere, Henriks Eliass Zēgners un Krišjānis Zeļģis.

Pieminēšanas vērts ir grāmatas divpusējais dizains, kas atgādina burvju maka (magic wallet) konstrukciju – šāda dizaina priekšmeti popularitāti guvuši 20. gadsimta sākumā Francijā. Grāmatas dizainere: Estere Betija Grāvere.

Title in original language

Две вторых

Publisher

Orbīta

Type of publication

Literary collection

Type of work

Original work

ISBN

9789934591228

Publishing year/ place

11.2023, Rīga