Ardievas bohēmai

Publicitātes informācija

"Ardievas bohēmai" ir Ērikas Bērziņas otrais dzejoļu krājums pieaugušajiem. Krājumā atklājas ikdienas dzīve ar tās mazajiem priekiem un bēdām, rūpes par tuvajiem cilvēkiem, vēlme pēc mīlestības, personiskās brīvības un pašizpausmes.

Grāmatas redaktors Kārlis Vērdiņš par krājumu teic: "Autore rāda, kā dzīve piespiež jauneklīgos bohēmistus nomest spilgtās, svešās spalvas, lai pieņemtu dzīvi ar stoiciskumu un cerību. Krājums tapis ilgu gadu gaitā, kad jaunības sapņi un pozas nomainītas pret sievas un ģimenes mātes atbildības nastu, bet sintētiski mākslīgā urbāno jauniešu bohēma sen izgaisusi ikdienas sīkumu, darbu, prieku un bēdu straumē. Šīs dzejas balss uzdod jautājumus par pieaugšanas un ģimenes dzīves jēgu un sūtību, kā arī meklē kaut nelielu privātu telpu savas patības saglabāšanai situācijās, kad ģimenes mātes statuss uzliek par pienākumu uzupurēties citu labā. Autores asociatīvā pieeja dzejai pa šiem gadiem kļuvusi vienkāršāka un vaļsirdīgāka, tā provocē uz uzticēšanos un līdzpārdzīvojumu."

Ērika Bērziņa par "Ardievām bohēmai" stāsta: "Šis dzejoļu krājums ir tapis vairāku gadu garumā, un šajā laikā esmu piedzīvojusi daudz transformāciju, taču, neskatoties uz ikdienas lielo skrējienu, bērnu kņadu un daudzajiem pienākumiem, neesmu pazaudējusi savu balsi. Par katru dzejoli varu izstāstīt veselu stāstu un, iespējams, ar kādu no tiem padalīšos arī dzejas krājuma atvēršanas svētkos. Dzejai ardievas vēl nesaku."

Publisher

Orbīta

Type of publication

Literary collection

Type of work

Original work

ISBN

9789934591211

Publishing year/ place

09.2023, Rīga