Kad muzejā iespīd mēness jeb Tobiass un draugi sargā Rīgas vēsturi

Publicitātes informācijaRotaļu lācītis Tobiass, sunītis Fufū un vecais gudrais lācis Eliots ir lieli ceļotāji, bet nez kāpēc vēl nav bijuši mūsu pašu senajā Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā! Nu draugi aizrautīgi pēta ekspozīciju – kamēr mazo rotaļu zvēru ķepas nogurst, un sameklējuši klusu stūrīti, viņi nolemj mazliet atpūsties.

Pamostoties apkārt jau valda tumsa, bet caur kamīnu slēgtajā muzejā iezogas divi savādi vīri – klaidoņi Jančuks un Dzeguze, kuriem bīstams tips, vārdā Būda, licis nozagt gleznu. Rotaļu zvēriņi pārdzīvo lielas bailes, taču izrādās, ka abi neveiksminieki nemaz nav ļauni, tikai ļoti baidās no briesmīgā Būdas. Kad Būda pats ierodas naksnīgajā muzejā kopā ar diviem īstiem bandītiem, zvēriņi un klaidoņi kopā drosmīgi aizstāvas „ar vēstures ieročiem”.

Aiz loga parādās Mēness, pulkstenis nosit divpadsmit un muzejā sākas brīnumu stunda – eksponāti atdzīvojas, iesaistoties notikumos. Lai gan uzbrucējiem izdodas sagūstīt mazos varonīgos rotaļu rīdziniekus, kas aizstāv savu muzeju, beigas tomēr ir laimīgas un muzejs nosargāts.

Grāmatas māksliniece Ingrīda Pičukāne radījusi stāstam ne mazāk aizraujošas ilustrācijas, kas veidotas oriģinālā tehnikā, izmantojot gan zīmējumu, gan muzejā uzņemtas fotogrāfijas, un ļauj iejusties naksnīgajos notikumos, vēstures un brīnumu pasaulē.

Publisher

Liels un mazs

Type of publication

Book

Type of work

Original work

ISBN

9789984820439

Publishing year/ place

2012, Rīga