Pareizi atbildēts; Dziesma, ko savam skolas biedram viņa iesvētīšanas dienā dāvināju

CollectionLaikraksts "Ceļa Biedris"
TitlePareizi atbildēts; Dziesma, ko savam skolas biedram viņa iesvētīšanas dienā dāvināju
Additional informationLapas Mārtiņa pirmās publikācijas, paraksts: Märt Lapp. Pirmais dzejolis - didaktisks vēstījums par Prūsijas karaļa Frīdriha Lielā viesošanos kādā skolā un sajūsmu par bērnu pareizajām, dievbijīgajām atbildēm un teicamām zināšanām kā paraugs un mudinājums arī latviešiem čakli mācīties un saglabāt dievbijību.
Dzejoļiem pievienotas divas uzrunas "Mīļā latviešu tauta!": "Lūdzu, neņem par ļaunu, ka es, igaunis būdams, esmu uzdrošinājies savas peršas tavos rakstos laist (..) zinu, ka man vēl daudz trūkst no latviešu valodas un rakstīšanas (..)". Otra uzruna "Un cienīgs Ceļa Biedra apgādātājs" domāta Jurim Neikenam; Lapas Mārtiņš norāda uz tikšanos ar Neikenu 1866. gada Rūjienas dziesmu svētkos un acīmredzot Neikena ieteikumu lūgt Kārķu barona fon Krīdenera materiālo atbalstu, jo tagad "fon Krīdener mani vada Rūjenes draudzes skolā un par mani gādā patiesi kā tēvs, ne vien skolu aizmaksādams, bet arī ēdienu un drēbes dodams."
PeriodicalLaikraksts "Ceļa Biedris"
Formatpublication
Work typeoriginal work
No19
Klasifikators
Author
Person of reception
Publishing year/ place14.09.1867
Rīga
Rīga

Map legend



Showing 1-1 of 1 item.
#LocationDateTypeType of place
  
1Rīga
(Rīga)
14.09.1867Publishing year/ placeCity

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.