Jelgauas Jauna in pilniga latviešu dziesmu=grāmata, kurja piec=simts in trīs=desmits četras garīgas in daudz jaunas salasītas in sataisītas dziesmas līdz ar vienu latviešu pātaru grāmatu

CollectionPublishing House "Georg Radetzky"
TitleJelgauas Jauna in pilniga latviešu dziesmu=grāmata, kurja piec=simts in trīs=desmits četras garīgas in daudz jaunas salasītas in sataisītas dziesmas līdz ar vienu latviešu pātaru grāmatu
Additional informationKurzemes latviešu luterāņu dziesmu grāmatas 3. atkārtotais un papildinātais izdevums. Grāmatas sakārtotājs ir Aleksandrs Grēvens, tajā iekļauta Grēvena uzruna hercogam Ferdinandam, kā arī plašs sastādītāja priekšvārds lasītājam vācu valodā. Grēvens stāsta par iemesliem, kādēļ grāmatas drukāšana kavējusies, citu starpā minot Tomes papīrdzirnavu ugunsgrēku un izdevēja Radecka nāvi; kā arī raksturo dziedāšanas uzplaukumu latviešu draudzēs, pateicoties jaunajām ritmiskajām garīgajām dziesmām latviešu valodā. Grēvens aicina mācītājus, ķesterus un priekšdziedātājus pavisam atteikties no veco neritmisko dziesmu dziedāšanas, kā arī, balstīdamies paša pieredzē Codes, Lambartes, Salgales, Sunākstes un Sēlpils draudzēs, norāda, kā to veiksmīgāk pamazām izdarīt. Grāmatai pievienots Kurzemes baznīcu saraksts vācu un latviešu valodā.
Grāmatā iekļautas arī N.Hespes, L.Derpera, J.Otonisa u.c. no vācu valodas atdzejotās dziesmas.
Title in original languageCita titullapa arī vāciski: Mitauisches Neues und vollständiges Lettisches Gesang-Buch (Latvian)
PublisherGeorg Radetzky
Formatanthology
Work typeatkārtots izdevums
Atdzejotājs
Author
Compiler
Publishing year/ place1727
Jelgava
Jelgava
Grāmata drukāta ar Radecka atraitnes starpniecību. Grēvens ievadā norāda, ka Jelgavā jau ieradies un palīdzējis Radecka darba turpinātājs J.H.Kesters.

Map legendShowing 1-1 of 1 item.
#LocationDateTypeType of place
  
1Jelgava
(Jelgava)
1727Publishing year/ placeCity

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.