Tikšanās ar ASV dzimušo latviešu rakstnieci Ritu Laimu

Rita Laima_tiksanas.jpg

21. novembrī plkst. 12.30 LU Humanitāro zinātņu fakultātē (204. auditorijā) notiks tikšanās ar ASV dzimušo latviešu rakstnieci Ritu Laimu, kura iepazīstinās interesentus ar savu pirmo grāmatu Skylarks and Rebels ("Cīruļi un dumpinieki").

Grāmatā Skylarks and Rebels Rita Laima stāsta par došanos uz PSRS okupēto Latviju 80. gadu sākumā, iepazīšanos ar latviešu fotogrāfu un uzturēšanās atļaujas pieprasīšanu 1982. gadā par lielu pārsteigumu gan saviem vecākiem un trimdas latviešiem, gan padomju Latvijas varas iestādēm. Grāmatas 500 lapaspusēs aprakstīti septiņpadsmit gadi Latvijā, dzīvojot mazā Vecrīgas dzīvoklī, audzinot divus dēlus un iepazīstoties ar okupētās tēvzemes apslēpto vēsturi.

Rita Laima (pilnajā vārdā Rita Laima Bērziņa) piedzima ASV mākslinieka Ilmāra Rumpētera un dzejnieces Baibas Bičoles ģimenē, uzauga latviešu trimdas kultūras darbinieku sabiedrībā un studēja mākslu Parsons School of Design Ņujorkā. No 1982. līdz 1999. gadam Laima dzīvoja Latvijā, kur piedzīvoja padomju okupāciju, latviešu tautas Atmodas laiku un ilgi gaidīto neatkarību 1991. gadā. Laima ir rakstniece, tulkotāja, māksliniece un ilustratore. Viņai ir četri bērni un divi mazbērni.


Laima viesosies arī Kuldīgas Galvenajā bibliotēkā 7. novembrī, Ventspilī 8. novembrī, Liepājas Centrālajā Zinātniskajā bibliotēkā 9. novembrī, Rīgas Centrālās bibliotēkas Daugavas filiālbibliotēkā un Birojnīcā, Berga Bazārā 10. novembrī, Rīgas Centrālajā bibliotēkā 14. novembrī, Valmieras bibliotēkā 15. novembrī, Limbažu Galvenajā bibliotēkā, 16. novembrī un Rīgas Centrālās bibliotēkas Ķengaraga filiālbibliotēkā 17. novembrī.

Savukārt 22. novembrī viņa viesosies Jelgavas Sabiedrības integrācijas pārvaldē, 23. novembrī Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā, 24. novembrī Latgales Centrālajā bibliotēkā Daugavpilī, 28. novembrī Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkā un 29. novembrī Rīgas Centrālās bibliotēkas Grīziņkalna filiālbibliotēkā.

Ritas Laimas vizīti atbalsta ASV vēstniecība Latvijā un LNB.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.