3+3 = latviešu un igauņu dzejas vakari Rīgā un Tallinā

3+3_latviesu un igaunu dzejas vakars.jpg

2017. gada 20. novembrī pulksten 18.00 NicePlaceTELPA (Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 21A) notiks latviešu un igauņu dzejas vakars.

Nākamgad 100 gadi apritēs Latvijai un 100 gadi apritēs Igaunijai. Diez vai šo 100 gadu laikā bijis daudz latviešu un igauņu dzejas vakaru. Taču tagad divos sarīkojumos – Rīgā un Tallinā – uzstāsies Veronika Kivisilla, fs un Indreks Kofs (Indrek Koff) no Igaunijas, kā arī Inga Gaile, Valts Ernštreits un Krišjānis Zeļģis no Latvijas. Skanēs dzeja latviešu, lībiešu un igauņu valodā. Igauņu autorus atdzejojuši Maima Grīnberga un Valts Ernštreits, latviešu dzejniekus – Contra. Rīgas vakara turpinājums un atkārtojums notiks 22. novembrī pulksten 18:00 Tallinas Rakstnieku nama Melno griestu zālē.

Veronika Kivisilla (dz. 1978) ir igauņu dzejniece, arī mācību grāmatu autore un bērnu dziesmu krājumu sastādītāja, dziedātāja un stāstniece.

Indreks Kofs (Indrek Koff, dz. 1975) ir tulkotājs un tulks – lielākoties no franču un angļu valodas. Raksta literatūru gan bērniem, gan pieaugušajiem.

fs (Indrek Mesikepp; dz. 1971) dzejas krājumi tulkoti krievu, zviedru, somu u.c. valodās. 2009. gadā Guntara Godiņa tulkojumā un sakārtojumā iznāca fs atdzejas izlase “Skumju vairs nav”. Labāko savas dzīves laiku fs aizvada Rīgā.

Inga Gaile (dz. 1976) ir dzejniece, kura raksta arī prozu un organizē sieviešu stendapu.

Ingai Gailei patīk teātris, un viņas darbi ir tulkoti dažādās valodās. Viņas pirmā romāna “Stikli” tulkojums drīz tiks izdots Igaunijā.

Krišjānis Zeļģis (dz. 1985) ir trīs grāmatu autors, kurš pašlaik strādā par aldari un brīvo laiku velta klinšu kāpšanai. Pavasarī gaidāms K. Zeļģa atdzejas krājums angļu valodā.

Valts Ernštreits (dz. 1974) ir dzejnieks, kurš raksta latviski un lībiski. Līdztekus tulkošanai un atdzejošanai no igauņu valodas viņš strādā Tartu Universitātē, kur ieguvis doktora grādu un patlaban pēta lībiešu valodu.


Latviešu un igauņu dzejas vakaru atbalstītāji: Latvijas Rakstnieku savienība, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Igaunijas Rakstnieku savienība un Nice Place.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.