Jānis Aistars

lv
Report to editor

Works: Author (12); Artist (3)

Photos: Person in photo(1)

NameJānis Aistars
Summary
Personal informationDzimis rakstnieka Ernesta Aistara ģimenē, brālis - gleznotājs Viestarts Aistars.


WorkKopš 1981: publicējas laikrakstā "Laiks".
QuotationsJānis Aistars par sevi teicis: "Esmu izglītojies mākslas laukā. Mani darbi bijuši izstādīti gan latviešu, gan amerikāņu sabiedrībā un kopš 1965. gada esmu mākslas profesors Kazenovijas kolledžā. Taču rakstīšana un grāmatas mani vienmēr ir saistījušas. Kopš 1981. gada "Laikā" iespiesti 14 mani Ziemsvētku stāsti, kā arī katru gadu divi, trīs raksti par dažādiem tematiem." / Laiks, 1998, 25. apr. /

Jānis Aistars par īsromānu "Zirneklis"

o darbu rakstot, bija jauki atmiņās atgriezties Čikāgā, kur pavadīju savus zēna un jaunekļa gadus, pārstaigāt senās tekas Čikāgas Mākslas institūtā, tāpat ierastās ielas lielpilsētas centrā un Čikāgas apkārtnē. Romāns uzrakstījās, ja tā varētu teikt, "pats no sevis". lesākās ar sīku fabulas sēkliņu, dažām personām - un tad ļāvu tām savā fantāzijā attīstīties un augt. Mēģināju domāt, iztēloties, kā katra persona izskatās,kā runā, kā attiecīgā situācijā izturas. Biju jau apmēram trīs ceturtdaļas no darba uzrakstījis, pirms zināju, kā romāns beigsies. Darbu rakstot, virsraksta vieta bija tukša. Kad pēdējais punkts bija pielikts, nosaukums likās pašsaprotams. Paņēmu pirmo manuskripta lapu un pašā augšā ierakstīju: "Zirneklis"." / Laiks, 1998, 25. apr.
LinksErnests Aistars (1899–1998) - Father
Viestarts Aistars (1927–) - Brother
Occupationspainter
litterateur
Birth time/place1938

EducationČikāga
Chicago, Illinois
Mācījies Čikāgas Mākslas skolā.

Map legendShowing 1-1 of 1 item.
#LocationDateTypeType of location
  
1Čikāga
(Chicago, Illinois)
(not set)EducationCity

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.