Kungs Tukums. Vēsturiskā apriņķa literatūras almanahs 17.–21.gs.

KolekcijaTukuma literātu apvienība
NosaukumsKungs Tukums. Vēsturiskā apriņķa literatūras almanahs 17.–21.gs.
Papildu informācija

Anotācija

Nez vai kāds cits novads Latvijā var lepoties ar tik spožu literātu zvaigznāju kā Tukums. Novadā dzimuši, dzīvojuši vai strādājuši: Birznieks-Upītis, Rainis, Anss Lerhis-Puškaitis, Kārlis Mīlenbahs, Jānis Jaunsudrabiņš, Imants Ziedonis, Māra Zālīte, Jānis Baltvilks, Harijs Gulbis, Kārlis Ieviņš, Venta Vīgante, Žanis Grīva, Valdis Lukss, Pēteris Jurciņš, Andra Manfelde un daudzi citi rakstītā vārda meistari. Tātad arī vārda mākslas un dvēseles smukums nāk no Tukuma! Turklāt mūsu novada literāti visos laikos bijuši sabiedriskās domas ietekmētāji. Arī visu trīs Latviešu tautas atmodu rosinātāju pirmajās rindās bija tukumnieki.

Almanahs ir gan izzinošs materiāls par literatūras attīstību Latvijā un novadā 400 gadu ilgā laika nogrieznī, gan vienlaikus aizraujoša un daudzveidīga lasāmviela jebkurai gaumei, jo apskatīti vismaz 100 autori un lasāmi 50 autoru darbi, kā arī iekļauts laikmeta atspoguļojums – atlasot prozas un dzejas darbus, izraudzīti tādi, kuros būtu jūtams konkrēto laiku raksturojošs vēstījums. Šī grāmata ir veltījums apriņķa literārajai darbībai, kas tapis kopumā 25 gadu garumā, tā ir vietējās literātu apvienības lolotā iecere, kas prasīja daudz brīvprātīgo darba.

Lolitas Kalniņas vāka dizains.
IzdevējsTukuma literātu apvienība
Formātsalmanac
Darba veidsoriginal work
ISBN9789934197925
Klasifikators
Author
Author of the comment
Compiler
Editor
Person of reception
Failid
Publishing year/ place2019
Rīga
Rīga
Izdevējs: Dobums. Digitālās drukas tipogrāfija

Kartes leģendaNäitan 1 üksusest 1-1.
#KohtKuupäevTüüpVietas tips
  
1Rīga
(Rīga)
2019Publishing year/ placeCity

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.