Rūjienas proģimnāzija

OrganisatsioonRūjienas proģimnāzija
Lisainformatsioon

Rūjienas proģimnāzija pirmoreiz ir uzņēmīgu latviešu dibināta 1880. gada augustā. To vada Jēkabs Velme un ir arī vienīgais tās skolotājs, izņemot reliģiju, kuru māca Rūjienas ģimnāzijas palīgskolotājs. II pusgadā atver arī otro klasi, pieaicina kā palīgskolotāju tikko Tērbatas Skolotāju semināru beigušo skolotāju Leitlandu. Diemžēl galvotāji nekārtīgi apmaksā skolas izdevumus un 1881. gada jūnijā to nākas slēgt. Lielākā daļa skolēnu mācības turpina Pērnavas ģimnāzijā.

Vēlāk skola darbību atjauno.

KrājumiLatvijas literatūra

Kartes leģendaNäitan 1 üksusest 1-1.
#KohtKuupäevTüüpVietas tips
  
1Rūjiena
(Rūjiena, Valmieras novads)
(Nav norādīts)LocationCity
Persona
Vieta, notikums
Veids
No
Līdz

Skolotājs un skolas vadītājs, privāti gudrākajiem skolniekiem māca grieķu un latīņu valodu. Naudas trūkuma dēļ - sākotnējie galvotāji naudu tomēr nedod, skola pārtrauc darbību.

Atmiņās raksta: "Rūjenē būdams par skolotāju, nodarbojos ar leišu valodu (..) Arī pats mēģināju ko sacerēt, bet galu galā pārliecinājos, ka neesmu dzejnieks un metu visu pie malas. Še arī pabeidzu tulkot sava mīļākā rakstnieka Lesiņa lugu "Minna fon Bernhelm" (te iepazinos un iedraudzējos arī ar Jaunzemju Jāni, kurš arī tolaik iesāka savu rakstnieka gaitu)."

No: Jēkabs Velme. Latviešu kalendārs ar bildēm. 1891. Jelgava: Zīslaks, 1890, 57.lpp.

Rūjiena, Valmieras novads
Working place
00.08.1880
00.06.1881
Rūjiena, Valmieras novads
Education
1911

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.