Aspazijas prēmija

NimetusAspazijas prēmija
Papildus nosaukums(määramata)
Gads no1990
Gads līdz(määramata)
ValstsLatvija
@@@@Apbalvojumi atjaunotajā Latvijas Republikā (1991– )
KirjeldusAspazijas prēmiju toreizējā padomju saimniecība «Zaļenieki» nodibināja 1990. gadā, kad Aspazijas bērnības zemē tika plaši atzīmēta dzejnieces 125. dzimšanas diena. Prēmiju piešķīra toreizējā Jelgavas rajona valsts saimniecība "Zaļenieki" gada labākajai dzejniecei vai literatūrzinātniecei. Par prēmijas pirmo laureāti kļuva literatūrzinātniece, Raiņa un Aspazijas dzīves un daiļrades pētniece Saulcerīte Viese. Sākumā prēmijas piešķirtas ik pēc diviem gadiem, par nākamajām to laureātēm kļuva dzejnieces Māra Zālīte un Māra Misiņa. 1993. gadā prēmiju piešķīra Raiņa un Aspazijas fonds, to saņēma rakstniece Gundega Repše. Laikiem un iespējām mainoties, tagad tiek ievērots piecu gadu cikls, atzīmējot Aspazijas apaļās gadskārtas. Vēlāk Aspazijas prēmiju piešķīrusi Jelgavas rajona Padome, prēmija piešķirta dzejniecei Annai Rancānei, bet par kopskaitā sesto laureāti 2005. gadā kļuva dzejniece un publiciste Anda Līce, kurai Aspazijas prēmija piešķirta par sievietes pasaules atspoguļojumu dzejā. Šobrīd prēmiju piešķir Jelgavas novada pašvaldība. Par 2010. gada prēmijas piešķiršanu Lilianai Štauerei lēma komisija, kuras sastāvā bija Dzintra Zimaiša, Zaļenieku pagasta pārvaldnieks Ojārs Briedis, Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas direktora vietniece un novada pašvaldību bibliotēku metodiskā darba vadītāja Dzintra Punga, Aspazijas dzimto māju «Daukšas» saimniece Madlēna Bratkus un Jelgavas novada Latviešu valodas un literatūras metodiskās apvienības vadītāja Elizabete Leite. (Informācija: http://news.lv/Zemgales_Zinas/2010/03/11/dzejniecei-aspazijai-145)
Näitan 8 üksusest 1-8.
PersonaDarbsPiešķiršanas datums
Gundega GrīnumaAspazijas literārā prēmija par mūža ieguldījumu Raiņa un Aspazijas biogrāfijas un daiļrades izpētē, popularizēšanā un piemiņas saglabāšanā.2020
Anna Žīgure2015
Anda Līce2005
Anna Rancāne2000
Māra Misiņa1995
Gundega Repše1993
Māra Zālīte1992
Saulcerīte ViesePrēmija piešķirta par ieguldījumu Aspazijas dzīves un daiļrades apzināšanā.1990
Näitan 8 üksusest 1-8.
DarbsPiešķiršanas datums
Ei leitud ühtegi tulemust.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.