Putna miegā

KolekcijaIzdevniecība "Neputns"
NosaukumsPutna miegā
Papildu informācija
"Putna miegā" ir Ineses Zanderes ceturtais dzejoļu krājums.

Publicitātes informācija

"Ir vienkārši dzejnieki, un ir kultūras fenomeni. Inese Zandere noteikti pieskaitāma pie otriem," tā literatūrkritiķe Anda Baklāne. Inese Zandere (1958) ir autore vairāk nekā divdesmit bērnu grāmatām, vairāku desmitu grāmatu redaktore, operas libretu autore, žurnāla "Rīgas laiks" redaktore, izdevniecības "Liels un mazs" galvenā redaktore. Par savu trešo dzejas krājums "Melnās čūskas maiznīca" (Neputns, 2003) Zandere saņēma Ojāra Vācieša literāro prēmiju (2003), Dienas gada balvu kultūrā (2004) un Literatūras Gada balvu (2004). Par krājumu "Putna miegā" dzejniece saņēmusi žurnāla "Latvju Teksti" dzejas balvu un Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas un Ventspils pilsētas domes balvu "Sudraba tintnīca".

Inese Zandere: ""Putna miegs" ir atrašanās pusmiegā starp bijušo, vai precīzāk – starp sajūtu par bijušo, kas it kā nemaz nav piedzīvots, tikai iztēlots vai smelts tekstos, un t .s. reālo. Tagadne kā dzejas viela jau arī nemaz nav tik reāla. Bet pagātnei kā ainavai, tekstam un sajūtai vēl nekad manā dzīvē un dzejoļos tik liela nozīme nav bijusi, it kā es visu laiku vairāk atrastos kaut kur "tur", nekā "te" – lai gan šis "tur" jau nav pastāvējis nekad un nekur, tas atrodas tikai "te", manā galvā. Un tas viss ir iespējams, pateicoties valodai un dabai, kas abas viena otru atspoguļo, kā debesis un ūdens. Viss sociālais un psiholoģiskais ir pastarpināts, tas izkustas no vietas, atmirst, mainās – ir tādi skrejoši mākoņi gaisā vai sēres, ko upē katru gadu pali pārbīda pa jaunam. Bet es nezinu, vai man gar logu tek Daugava vai Skalbe."

Avots: neputns.lv
IzdevējsNeputns
Izdevuma veidsliterārs krājums
Darba veidsoriģināldarbs
ISBN9789934512285
Kategorijas
Žanri/ Literatūra/ Literatūras veidi/ dzeja
Darba autorsInese Zandere
MākslinieksArtis Briedis
Rūta Briede
RedaktorsIeva Lešinska-Geibere
Faili
Saistītie darbiNo mazā. Dzeja. 1975–2015
Skumjas ir vistuvāk neizsakāmajam
Izdošanas gads/vieta2014
Rīga
Rīga
Atslēgvārdi

:Nav norādīta kategorija
Tiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDatumsVeidsKategorijaVietas tipsTeksta fragments
   
1Rīga
(Rīga)
2014Izdošanas gads/vieta(Nav norādīts)Pilsēta
Tiek rādīti ieraksti 1-5 no 5.
NosaukumsAutorsIzdošanas gadsIzdošanas vieta
"aiz daugavas aiz pasaules vēl aiz saules"Sandra Ratniece
2014Rīga
Aizņemta svarīgā vēsturiskā sapnīAnda Baklāne
2014Rīga
Dzeja 2014. gadāArvis Viguls
2015
Pasaule klauvē pie rūtsKārlis Vērdiņš
2014Rīga
Putna ticībāArvis Viguls
2014
Tiek rādīti ieraksti 1-5 no 5.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.