Kuģa žurnāls

KolekcijaIzdevniecība "Neputns"
NosaukumsKuģa žurnāls
Papildu informācija

Publicitātes informācija

"Kuģa žurnāls" ir literārā dienasgrāmatā, kurā apkopotas piezīmes, raksti, fragmenti, vēstules un sarunas no laika posma, kas saistīts ar žurnālu "Rīgas Laiks". Dienasgrāmatas ieraksti datēti hronoloģiski no 1994. līdz 2007. gadam. Grāmatā ietvertais posms ir Ineses Zanderes laiks "Rīgas Laikā", tomēr ne visi publicētie teksti tapuši žurnālam.

Inese Zandere: "Kuģa žurnāls" ir literāra dienasgrāmata, kura dokumentē galvā notikušo un ārpasaules vērojumus, tās ir piezīmes par grāmatām, mūziku, izrādēm un ēdieniem, situāciju un sarunu pieraksti, ceļojumu un kara apraksti, esejas, vēstuļu fragmenti, ar dažādiem pseidonīmiem (pareizāk būtu teikt – dažādu izdomātu personu vārdā) sacerēti īsi stāstiņi. Es pieņēmu, ka esmu veselums, un meklēju šo integritāti sevis fragmentos un lomās, lai parādītos tāda dzīves trajektorija, kas ļautu man kaut ko saprast. Cilvēka nav, kamēr par viņa dzīvi nav izstāstīts stāsts. Bez šaubām, tas bija ļoti subjektīvs mērķis. No visa, kas šādos literāri veidotos dzīves pierakstos varētu tikt ievietots, te ir iekļuvis personiskākais. Piemēram, "Rīgas Laiks" ir veselums un nav sadalāms, tomēr ne viss "Rīgas Laiks" esmu es – un šis nav stāsts par žurnālu. Pierakstu datumi ir vairāk vai mazāk autentiski. Es gāju pa savām pēdām un mēģināju saprast, ko esmu domājusi, kas man bijis svarīgi. Tas, kas izveidojies, nav mana dzīve, bet stāsts, un stāstam ir sava patiesība.
Avots: neputns.lv
Nosaukums oriģinālvalodāKuģa žurnāls (Latviešu valoda)
IzdevējsNeputns
Izdevuma veidsgrāmata
Darba veidsoriģināldarbs
ISBN978-9934-512-72-8
Kategorijas
Žanri/ Literatūra/ Literatūras veidi/ proza/ biogrāfiskā proza/ dienasgrāmata
Žanri/ Literatūra/ publicistika
Darba autorsInese Zandere
MākslinieksDita Pence
RedaktorsMaima Grīnberga
Faili
Izdošanas gads/vieta2016
Rīga
Rīga
Atslēgvārdi

:Nav norādīta kategorija
Tiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDatumsVeidsKategorijaVietas tipsTeksta fragments
   
1Rīga
(Rīga)
2016Izdošanas gads/vieta(Nav norādīts)Pilsēta
Tiek rādīti ieraksti 1-3 no 3.
NosaukumsAutorsIzdošanas gadsIzdošanas vieta
Kuģošana bez Bermudu trīsstūraEduards Aivars
2016Rīga
Un kuģis peldEduards Aivars
2016
VeracitāteIeva Kolmane
2016Rīga
Tiek rādīti ieraksti 1-3 no 3.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.