Kopoti raksti 7 sējumos. 5. sējums.

KolekcijaApgāds "Atēna"
OriģināldarbsRīgas iedzimtie: pastaigas
NosaukumsKopoti raksti 7 sējumos. 5. sējums. (Latviešu valoda)
Papildu informācijaPēcvārdu "Ikdiena un izcilība" sarakstījusi Nora Ikstena; pēcvārdu "Zem rietumaustrumu deķa" sarakstījusi Ieva Zole; pēcvārdu "Ezis akā. Pasaka par Dzintaru Sodumu - vīru ar zilo lietusmēteli" sarakstījis Juris Kronbergs.

Saturs:
Lāčplēsis trimdā. Varoņu konference. Ezis akā. Ostā. Notikumi dzīvokļu priekšpilsētas otrā stāvā. TV vienādojums. Kulturknutte : lasītāja vēstules un apceres:

I. Ārpusnieka piezīmes. Intelekta barība. Literāri cilvēki. Komunikācija. Bez politisko policiju kultūras. Kooperācija politikā. ALA Informācijas birojam. Ierosinājums. Intelekta barība. Vai veidojas literāra kūtsgrāmata? Lasītāja vēstule "Laika" redakcijai. Atpakaļ pie pamatiem. Varbūt der Laras Lapai. Gudram gudra nelaime / Auseklis Zaļinskis. Ak, tavu iedomu! / Ilze Šīmane. Atbilde A. Zaļinskim un I. Šīmanei. Mākslīga migla pār Rīgu. Lasītāja vēstule LMM redakcijai. Ar patriotismu un vienotību nepietiek. Valodas lietotāja piezīmes. Izdomāt līdz galam.

II. Jauns literatūrvēstures izdevums. Kas ir, un kā nav. Kā iet, ja par vari vajag literatūras vēsturi. Tagadnes veidotāja vārdnīca. Bībele ar kartēm un vārdnīcu. Filoloģiska un politiska švaukstība.

III. Esejas un recenzijas 
Jāņa Rokpeļņa "Rīgas iedzimtie". Ceļā uz reālismu. Neparasts rakstnieks, neparasta grāmata. Latviešu Keruaks. Dzejniece stāsta. No bērnu viedokļa.

IV. Andrievs Ezergailis. Esejas par 1917. gadu. Haralds Biezais. Latvija kāškrusta varā. Esejas par reliģiju, folkloru un idejām. Mūžības skartie.

V. Stāsts par lieliem darbiem. Par literatūru un politiku. Par Šarla Dekostēra "Tilu Pūcesspieģeli". Džeimsa Džoisa patiesi "nesaprotamā" grāmata. Grēkāzis Džoiss.

VI. Aizstāvot latviešu literatūru. Mūžu mācies. Jaunrades process.
IzdevējsAtēna
Izdevuma veidskopoti raksti
Darba veidsoriģināldarbs
ISBN9984340961
Kategorijas
Žanri/ Literatūra/ kritika/ recenzija
Žanri/ Literatūra/ Literatūras veidi/ dramaturģija/ luga
Žanri/ Literatūra/ Literatūras veidi/ proza/ īsproza/ stāsts
Darba autorsDzintars Sodums
Komentāra autorsIeva Struka
Juris Kronbergs
Nora Ikstena
MākslinieksMāris Sīmansons
Recepcijas personaAndrievs Ezergailis
Haralds Biezais
RedaktorsMaima Grīnberga
SastādītājsNora Ikstena
Saistītie darbiKopoti raksti 7 sējumos. 1. sējums.
Kopoti raksti 7 sējumos. 2. sējums.
Kopoti raksti 7 sējumos. 3. sējums.
Kopoti raksti 7 sējumos. 4. sējums.
Rīgas iedzimtie: pastaigas
Kopoti raksti 7 sējumos. 6. sējums.
Kopoti raksti 7 sējumos. 7. sējums.
Izdošanas gads/vieta2004
Rīga
Rīga
Atslēgvārdi


Tiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDatumsVeidsVietas tips
  
1Rīga
(Rīga)
2004(nav uzstādīts)Pilsēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.