"Zelta ābele" 2016

zelta abele.jpg

2017. gada 28. martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā ar grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele" balvām godalgotas skaistākās pērn Latvijā izdotās grāmatas. 

Balvu par mūža ieguldījumu Latvijas grāmatniecībā saņēma Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks, savukārt kā gada māksliniece tika godināta Ineta Berkmane. 

Par labāko dzejas grāmatu atzīta Valda Grēviņa "Veca cilvēka dziesmas", bet labākās prozas grāmatas tituls ticis Niko Kazanktzaki "Kristus pēdējais kārdinājums".

Kategorijā "Dokumentālie izdevumi" par labāko atzīta Džona Haidena "Pauls Šīmanis. Minoritāšu aizstāvis".

Par labāko grāmatu bērniem atzīta Māra Runguļa "Pastaiga mirušo pilsētā".

Savukārt kategorijā "Zinātniskā literatūra" par labāko atzīta Daiņa Bruģa "Cēsu Jaunā pils", bet "Mācību literatūras" kategorijā laurus plūkusi Silvija Grosa ar grāmatu "Brīvmūrniecība. Zīmes un Rīgas arhitektūra".

Balvu kategorijā "Uzziņu literatūra" saņēma Viļa Indes "The Glass Mountain".

Starp mākslas izdevumiem par labāko atzīta Kaspara Eihmaņa "FORMOSA. Skaistā sala", starp foto albumiem par labāko atzīts Aleksandra Gronska un Ksenijas Babuškinas "Shema".

Grāmatu mākslas konkursā "Zelta ābele 2016" netiek vērtēts grāmatu saturs, bet tikai to mākslinieciskais un poligrāfiskais noformējums.

Balva "Grāmatizdevēju Draugs", kas tiek piešķirta mediju pārstāvim par labu darbu grāmatu un lasīšanas popularizēšanā, saņēma žurnāls "Ir".

"Delfi.lv" balsojumā lasītāju simpātiju balva saņēma Daiņa Bruģa "Cēsu Jaunā pils".

Grāmatu mākslas balva tiek pasniegta jau 24. reizi. Šīgada konkursam 35 izdevēji bija pieteikuši 114 grāmatas, no tām deviņās kategorijās nominēta 41. Ar pilnu nominantu sarakstu iespējams iepazīties šeit.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.