Gaile, Auziņa un Langa Vācijas sieviešu dzejas festivālā

Sieviesu-dzejas-festivals.jpg

No 28. līdz 30. oktobrim Minhenē (Vācijā) norisinājās trešais starptautiskais sieviešu dzejas festivāls "Schamrock", kurā īpaša uzmanība tika pievērsta Latvijas autorēm. Festivālā ar lasījumiem uzstājās latviešu dzejnieces Anna Auziņa, Inga Gaile un Liāna Langa.

Sieviešu dzejas festivāls "Schamrock" Vācijas pilsētā Minhenē notiek reizi divos gados, un katru reizi tā organizatori izvēlas pievērst īpašu uzmanību kādas konkrētas valsts laikmetīgajai sieviešu dzejai. Šogad festivāla uzmanības centrā ir Indonēzija, Indija un Latvija.

Latviju festivālā pārstāvēs dzejnieces  Anna AuziņaInga Gaile un Liāna Langa. Liāna Langa kopā ar mūziķi Ingūnu Rubeni ar dzejas un mūzikas performanci uzstāsies piektdien, 28. oktobrī, bet Anna Auziņa un Inga Gaile dzejas lasījumus festivāla apmeklētājiem veltīs svētdien, 30. oktobrī.

Kopumā festivālā piedalīsies 50 dzejnieces un mūziķi no 17 valstīm: Argentīnas, Austrijas, Botsvānas, Bulgārijas, Ķīnas, Kipras, Vācijas, Grieķijas, Indijas, Indonēzijas, Latvijas, Rumānijas, Šveices, Slovēnijas, Taizemes, Turcijas un ASV.

Festivāla nosaukums "Schamrock" veidots, savienojot vācu valodas vārdu "scham" (kauns – tulk. no vācu val.) ar angļu valodas vārdu "rock" (roks (mūzikas un dzīvesstila novirziens) – tulk. no angļu val.). Festivālā īpaši tiek aicinātas piedalīties dzejnieces, kas ir aktīvas publiskajā telpā, nebaidās paust savu viedokli par sociāli un politiski jūtīgām tēmām. Dzeja šeit piedzīvo sinerģiju ar citām mākslas formām – operu, teātri, mūziku, kā arī dažādām lekcijām un diskusijām. Festivāla mērķis ir dalīties ar dažādu kultūru pieredzi, nojaukt robežas starp valodām un paaudzēm, kā arī transformēt valodu citās formās. Vairāk par festivālu iespējams uzzināt šeit.


Foto: satori.lv

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.