Sniedze Ruņģe

lv
Ziņot redaktoram

Darbi: Darba autors (9); Mākslinieks (5); Recepcijas persona (4)

Attēli: Persona attēlā(1)

VārdsSniedze Ruņģe
PseidonīmsDīna Rauna
Personiska informācijaRUŅĢE Sniedze (dz. 1951.28.IV Eitīnē, Vācijā) - dzejniece, teātra darbiniece, māksliniece.
Dz. rakstnieka Aivara Ruņģa un literatūrkritiķes Valijas Ruņģes ģim., kas pārcēlusies uz ASV 1951 X. Beigusi Makkinlija psk. (1963), Kalamazū Centrālo vsk. (1969). Stud. mākslu un angļu lit. Rietummičiganas universitātē. Darbojusies latv. Sanfrancisko Mazā teātra trupā; 80. gados - Kalamazū t-rī "Whole Art Theater" bijusi režisore, dekoratore, aktrise.
Pirmā publikācija - raksts "Jaunatnes svētki no knīpas perspektīvas" žurn. "Mēs" 1962 (4. nr.). Dzejoļi, miniatūras public. ASV un Eiropas latv. periodikā, dzejoļi - arī Ljas period. izd. "Literatūra un Māksla", "Liesma", kopkrāj. "Dzejas diena" (1990, 1991). Dzejoļu krāj. "Pusnakts negatīvi" (1971, ar ps. Dīna Rauna), "Ķekars" (1985), kā arī dzejlapā "Klauna āda" (1974) akcentēta pirmatnēja vitalitāte, paaudžu tikumisko principu pārmantojamība, nacionālo arhetipu noturīgums un jūtīga dabas uztvere kā pretstats mehāniskai, pragmatiskai un bezdvēseliskai civilizācijai. Dzejas formā dominē verlibrs, stilistikā - reālistiska faktūra, ko dažkārt papildina folkl. elementu radītā nokrāsa, intonācijā - labsirdīga attieksme pret pasauli un līdzcilvēkiem.
L. Mēs esam radīti no zvaigznēm, un zeme ir mūsu māte: [Saruna ar S.R.] / Pierakst. I.Kaija // Neatkarīgā Rīta Av., 1996, 31.III, 14., 21.IX (piel. "Kronis").
V.Vecgrāvis
SaiknesValija Ruņģe - Māte
Aivars Ruņģis - Tēvs
Nodarbesdzejniece
māksliniece
teātra darbiniece
Dzimšanas laiks/vieta28.04.1951
Izglītojies
studējis
mākslu un angļu literatūru Rietummičiganas universitātē

1963
mācījies
beidz Makkinlija pamatskolu

1969
mācījies
beidz Kalamazū Centrālo vidusskolu

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.