Pēteris Aparnieks

lv
Ziņot redaktoram

Darbi: Darba autors (3)

VārdsPēteris Aparnieks
Personiska informācijaAPARNIEKS Pēteris (dz. 1910 Vīpē) - literāts.
Dz. saimnieka ģimenē. Pēc vietējās skolas beigšanas pelnījies, dzīdams plostus un strādājot uz dzelzceļa, vēlāk strād. Rīgas ostā. Apmeklējis Rīgas pils. amatniecības tehnikuma vakara nodaļu, ko ekonomiskās krīzes dēļ nepabeidzis. Apguvis kursos grāmatveža amatu un apmeklējis Kr. Barona TA nodarbības. Strād. izdevniecībā "Latvju Grāmata". Žurnālos "Tāle" un "Dzirkstis" publicējis dzejoļus. Pēc to slēgšanas (1934) grāmatvedis Kalkūnes dzirnavās netālu no Daugavpils. Daugavpilī iznākusi viņa stāstu grām. "Nemiera bērni" (1937). No 1937-39 motorists un grāmatvedis Vīpes dzirnavās. 1940 uzcēlis smēdi, iesaistījies darbā par darbveža palīgu Vīpes izpildu komitejā, par ko 1941 arestēts. Pēc vairākkārtīgiem nāves draudiem 1942 nonācis koncentrācijas nometnē Šerburgā (Francijā). 1944 bēdzis, nonākot pie sabiedrotajiem, deviņus mēnešus karojis amerikāņu armijā Francijā, Vācijā, Belģijā. 1944 kontuzēts, 1945 atgriezies Latvijā - līdz pensijai strādājis mežsaimniecībā. Sar. lugu "Jautrā brigāde". Ar L. Ķuzānes priekš- un starpvārdiem laikrakstā "Jēkabpils Vēstnesis" publicētas viņa atmiņas "Trešais man vienmēr nāca līdzi..." (1992, VI).
R. Briedis
Profesionālā darbībaDzejoļu publikācijas žurnālos "Tilts" un "Dzirkstis" līdz 1934. gadam, kad Kārļa Ulmaņa valdība žurnālus slēdza.
Nodarbesliterāts
Dzimšanas laiks/vieta1910
Izglītojies
mācījies
Pasaules ekonomiskās krīzes dēļ pietrūkst darba ostā, līdz ar to - naudas, tāpēc 2 gadi tehnikumā paliek nepabeigti.
3 gadus mācījies Rīgas pilsētas amatniecības tehnikuma vakara nodaļā

1934
citi izglītības veidi
1934 Ulmaņa valdība Tautas augstskolu slēdza.
apmeklējis K. Barona Tautas augstskolas Literatūras fakultāti

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.