Nikolajs Mollīns

lv
Ziņot redaktoram

Darbi: Recepcijas persona (1)

VārdsNikolajs Mollīns
Personiska informācijaMOLLĪNS (Mollyn, Mollinus) Nikolajs (ap 1550 Antverpenē, Beļģijā - 1625 Rīgā) - pirmais grāmatu iespiedējs un izdevējs Rīgā.
Dz. grāmatu iespiedēja ģim. 1575-87 strād. par grām. iespiedēju Antverpenē, 1588 pārcēlies uz Rīgu, kur rātes uzdevumā ierīkojis pirmo tipogrāfiju. Rīgā M. izdevis ap 180 izdevumu, gk. garīgo lit., kalendārus, skolas grām., dažas vēst., juridiskas u.c. zin. grām., filoz. traktātus, kā arī Rīgas rātes rīkojumus, Rīgas plānus un panorāmas. M. izdevis grām. latīņu, retāk vācu val., arī zviedru un somu valodā, kā arī Rīgā pirmo latv. val. iespiesto grām. - Vidzemes luterāņu rokasgrām. 1. izd. (1615), kur ar atsevišķām titullapām un lappušu numerāciju apvienotas trīs grām. (tajā ietilpst dziesmugrāmata, mazais katehisms, evanģēliji un epistulas). M. izdevuma pamatā izmantota Kēnigsbergā izd. luteriskās baznīcas rokasgrām. (1586-87). Lielākā M. iespieddarbu kolekcija glabājas Akadēmiskajā bibliotēkā.
L. Zanders O. Tipogrāfs Mollīns un viņa laiks. R., 1988; Bucholtz A. Buchholtz A. Geschichte der Buchdruckkerkunst in Riga. 1588-1888. Riga, 1890.
Z. Frīde
Nodarbesizdevējs
Dzimšanas laiks/vieta1550
Miršanas laiks/vieta1625
Rīga
Rīga
Tiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDatumsVeidsVietas tipsTeksta fragments
   
1Rīga
(Rīga)
1625Miršanas laiks/vietaPilsēta

:Nav norādīta kategorija

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.