Baiba Kaugara

lv
Ziņot redaktoram

Darbi: Darba autors (3); Recepcijas persona (4)

VārdsBaiba Kaugara
Kopsavilkums
Personiska informācijaKAUGARA Baiba (prec. Ozola; dz. 1943.1.X Ķieģeļu pag. Rubenes skolā - 2014. 7. VII) - dzejniece. Artura Kaugara meita, Māras Kaugaras māsa.
1944 kopā ar ģim. emigrējusi uz Vāciju. 1950 pārcēlusies uz ASV. Beigusi Kalmazū ģimn. (1961), ieguvusi bakalaura grādu Kalmazū koledžā (1965) un maģistra grādu Simonsa koledžā Bostonā (1978). Kopš 1973 strād. Hārvarda univ. tieslietu bibliotēkā. Žurn. "Mazputniņš" redaktore un red. kol. locekle.
Dzejoļu krāj. "Aizcirstas durvis" (1970, Z. Lazdas balva 1971) un turpmākajās publikācijās periodikā - cilvēka un zemes pirmatnējās metafiziskās kopības, dabas ritmu stabilitātes motīvi, tieksme distancēties no laikm. virspusējības un piesaistes ārišķībām un materiālajai sfērai. Intonatīvi dominē romantiskas alkas pārvarēt civilizācijas radīto sašķeltību un fragmentārismu, izjust saskaņu ar dabu un transcendentālajām vērtībām, apjaust lietu slēpto nozīmi. Tulk. angļu val. V. Belševicas, G. Saliņa, V. Strēlertes, L. Tauna dzeju, kā arī latv. komponistu dziesmu tekstus.
V. Vecgrāvis
Profesionālā darbība
Citātu galerija
SaiknesMāra Kaugara - Māsa
Arturs Kaugars - Tēvs
Nodarbesdzejniece
tulkotāja
redaktore
Dzimšanas laiks/vieta01.10.1943

Izglītojies1961
mācījies
beidz Kalamazū ģimnāziju
Miršanas laiks/vieta07.07.2014
Vieta nav zināma.
ApbalvojumiZinaīdas Lazdas prēmija
Prēmija piešķirta par dzejoļu krājumu "Aizcirstas durvis".
1971

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.