Andrievs Salmiņš

lv
Ziņot redaktoram

Darbi: Darba autors (6); Recepcijas persona (2)

VārdsAndrievs Salmiņš
Personiska informācijaSalmiņš Andrievs (1932. 12.IV Rīgā - 1978. 14.II Venisā, Kalifornijā, ASV) - rakstnieks.
Tēvs - jurists Voldemārs Salmiņš, māte - rakstniece Aīda Niedra. 1941 sācis iet skolā. Bērnībā nelaimes gadījumā sakropļotas rokas. 1944 kopā ar vecākiem izbraucis uz Vāciju, dzīv. Štutgartē, tur beidzis latv. psk. un iestājies latv. ģimnāzijā. 1949 izceļojis uz ASV, dzīv. Korvalisā Oregonā, beidzis vsk., iestājies Oregonas koledžā (vēlākā Oregonas valsts univ.). 1952 kopā ar vecākiem pārcēlies uz Jūdžinu, stud. žurnālistiku un vēsturi Oregonas valsts univ., ieguvis bakalaura grādu (1954), turpinājis studijas sociālajā psiholoģijā. Vēlāk pārcēlies uz Sanfrancisko, pēc tam - uz Losandželosu, dzīv. Holivudā, strād. fizisku darbu. Dzīv. arī Santamonikā Kalifornijā, kādu laiku bijis sociologa padomdevēja biroja īpašnieks Venisā. Turpinājis studijas Dienvidkalifornijas univ., gatavodamies filoz. dokt. grāda iegūšanai.
Angļu un latv. val. rakstījis dzeju un prozu, dzeja angļu val. public. vietējos amerikāņu izd., tulk. angļu val. kādu no mātes romāniem. Dzejoļi public. T.Zeltiņa sast. latv. trimdas dzejas antoloģijā "Dzejas un sejas" (1962), F.Dziesmas sast. latv. reliģiskās dzejas antoloģijā "Dieva kokle" (1969); proza - T.Zeltiņa sast. latv. trimdas prozas antoloģijā "Prozas profili" (1964). Kopā ar māti izd. stāstu krāj. "Melnās plūmes pie sarkanām lūpām" (1964). S. prozā - rezignēts un viegli ironisks skatījums uz ideālu neiespējamību pasaulē. Darbu centrā gk. latvieši, kas tēloti Amerikas pilsētu etniski raibajā vidē, tādējādi iepludinot stāstos arī citu tautu eksotiskās tradīcijas un priekšstatus par pasauli.
L. Salmiņš A. Es // Pašportreti. Ņujorka, 1965; Eglītis Anšlavs. Andrieva Salmiņa piemiņai // Eglītis A. Par rakstniekiem un grāmatām. R., 1993.
A.Rožkalne
SaiknesAīda Niedra - Māte
Nodarbesrakstnieks
Dzimšanas laiks/vieta12.04.1932
Rīga
Rīga
Izglītība
mācījies
Štutgartē beidzis latv. psk. un iestājies latv. ģimnāzijā

studējis
iestājies Oregonas koledžā (vēlākā Oregonas valsts univ.)

studējis
ieguvis bakalaura grādu
žurnālistiku un vēsturi Oregonas valsts univ.

studējis
sociālo psiholoģiju
Miršanas laiks/vieta14.02.1978


Tiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDatumsVeidsVietas tips
  
1Rīga
(Rīga)
12.04.1932Pilsēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.