Andrievs Salmiņš

lv
Ziņot redaktoram

Works: Author (6); Person of reception (2)

NameAndrievs Salmiņš
Personal informationSalmiņš Andrievs (1932. 12.IV Rīgā - 1978. 14.II Venisā, Kalifornijā, ASV) - rakstnieks.
Tēvs - jurists Voldemārs Salmiņš, māte - rakstniece Aīda Niedra. 1941 sācis iet skolā. Bērnībā nelaimes gadījumā sakropļotas rokas. 1944 kopā ar vecākiem izbraucis uz Vāciju, dzīv. Štutgartē, tur beidzis latv. psk. un iestājies latv. ģimnāzijā. 1949 izceļojis uz ASV, dzīv. Korvalisā Oregonā, beidzis vsk., iestājies Oregonas koledžā (vēlākā Oregonas valsts univ.). 1952 kopā ar vecākiem pārcēlies uz Jūdžinu, stud. žurnālistiku un vēsturi Oregonas valsts univ., ieguvis bakalaura grādu (1954), turpinājis studijas sociālajā psiholoģijā. Vēlāk pārcēlies uz Sanfrancisko, pēc tam - uz Losandželosu, dzīv. Holivudā, strād. fizisku darbu. Dzīv. arī Santamonikā Kalifornijā, kādu laiku bijis sociologa padomdevēja biroja īpašnieks Venisā. Turpinājis studijas Dienvidkalifornijas univ., gatavodamies filoz. dokt. grāda iegūšanai.
Angļu un latv. val. rakstījis dzeju un prozu, dzeja angļu val. public. vietējos amerikāņu izd., tulk. angļu val. kādu no mātes romāniem. Dzejoļi public. T.Zeltiņa sast. latv. trimdas dzejas antoloģijā "Dzejas un sejas" (1962), F.Dziesmas sast. latv. reliģiskās dzejas antoloģijā "Dieva kokle" (1969); proza - T.Zeltiņa sast. latv. trimdas prozas antoloģijā "Prozas profili" (1964). Kopā ar māti izd. stāstu krāj. "Melnās plūmes pie sarkanām lūpām" (1964). S. prozā - rezignēts un viegli ironisks skatījums uz ideālu neiespējamību pasaulē. Darbu centrā gk. latvieši, kas tēloti Amerikas pilsētu etniski raibajā vidē, tādējādi iepludinot stāstos arī citu tautu eksotiskās tradīcijas un priekšstatus par pasauli.
L. Salmiņš A. Es // Pašportreti. Ņujorka, 1965; Eglītis Anšlavs. Andrieva Salmiņa piemiņai // Eglītis A. Par rakstniekiem un grāmatām. R., 1993.
A.Rožkalne
LinksAīda Niedra - Mother
Occupationsauthor
Birth time/place12.04.1932
Rīga
Rīga
Education
studējis
sociālo psiholoģiju
Place/time of death14.02.1978

:Category is not given
Showing 1-1 of 1 item.
#LocationDateTypeType of locationText fragment
   
1Rīga
(Rīga)
12.04.1932Birth time/placePilsēta

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.