Emīlija Ziņģe

lv
Ziņot redaktoram

Kolekcijas (1)

Werke: Author (10); Person of reception (1)

Illustrationen: Person in photo(1)

NameEmīlija Ziņģe
ZusammenfassungEmīlija Ziņģe (188?–19?) – literāte. Beigusi draudzes skolu Liepājā. Gadsimta sākumā strādājusi dažādās vietās, bijusi kalpone. Īsu brīdi bijusi Raiņa mājkalpotāja (dzejnieka dienasgrāmatās saukta par Mīli; 1923 XI - 1924 I). 20. gadu beigās, 30. gadu sākumā uzturējusies Vaiņodē. Sarakstījusi un izdevusi stāstus (viens no rosinātājiem tos izdot bijis Antons Austriņš) grāmatā "Klusas ilgas" (1926), "Piemineklis. Kādas sievietes dienasgrāmata" (1931), kā arī lugu bērniem "Ziemassvētku nakts" (1933).
Persönliche InformationBeigusi draudzes skolu Liepājā.
Gadsimta sākumā strādājusi dažādās vietās, bijusi kalpone.
Īsu brīdi bijusi Raiņa mājkalpotāja (dzejnieka dienasgrāmatās saukta par Mīli; 1923 XI – 1924 I).
1920. gadu beigās, 30. gadu sākumā uzturējusies Vaiņodē.
Professionelle Tätigkeit

Stāsti

"Klusas ilgas" (1926)
"Piemineklis. Kādas sievietes dienasgrāmata" (1931)

Luga bērniem

"Ziemassvētku nakts" (1933).
Galerie der Zitate"Pirms 8 gadiem mēs ar māti dzīvojām kādā mazā būdelē, tālu no citiem. Nesot no meža malku, biju kādreiz saaukstējusies. Ilgi gulēju gultā. Tur pirmo reizi ņēmu spalvu rokā. Sākumā bija ārkārtīgi grūti, jo biju apmeklējusi tikai draudzes skolu Liepājā un no gramatikas zināju apmēram vienīgi to, ka punkts liekams teikuma beigās. Sāku stipri lasīt krievu un vācu valodās. Beidzot šo to pārtulkoju. Bet gribētos arī vēl tagad dzirdēt spriedumu, kā rakstu. Austriņš kādreiz man ieteica rakstīt, sakopot un izdot. Solījās palīdzēt arī izdevēju sameklēt. Viņš arī brauca prom. Un tā viss palika. Rakstīt rakstīšu līdz kapa malai."

Kāda savāda rakstniece. Pēdējā Brīdī., Nr.179 (13.08.1931)
NodarbesLiteratin
EducationLiepāja
Liepāja

Beigusi draudzes skolu.Zeige 1-1 von 1 Eintrag.
#OrtDatumTypVietas tips
  
1Liepāja
(Liepāja)
Nicht angegeben(nicht gesetzt)Pilsēta

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.