Tikšanās ar latviešu literāti Ingu Gaili Latgales Centrālajā bibliotēkā

Inga-Gaile-01.jpg

2016. gada 3. novembrī Daugavpilī viesojās dzejniece, dramaturģe, populārā romāna "Stikli" autore Inga Gaile.

Ar Daugavpils 12. vidusskolas audzēkņiem un pedagogiem autore tiksies plkst. 11.50 skolas telpās. Savukārt uz tikšanos Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) lasītavā (Rīgas iela 22a) plkst. 14.00 tiek gaidīts ikviens interesents.

Latviešu literatūrā Inga Gaile sevi pieteica kā dzejniece un dramaturģe. Dzeju publicē kopš 1996. gada. Dzejoļi atdzejoti angļu, lietuviešu, zviedru un bengāļu valodā. Atdzejojusi Latvijas krievu dzejnieku darbus. Izdevusi dzejas krājumus "Laiks bija iemīlējies", "Raudāt nedrīkst smieties", "Kūku Marija", "Migla" un "Vai otrā grupa mani dzird?". Saņēmusi vairākas literāras godalgas, to vidū – Klāva Elsberga prēmija (1999), Dzejas dienu balva (2007), Ojāra Vācieša prēmija (2004, 2012), Latvijas Literatūras gada balva (2012) un Prozas lasījumu balva (2012). Ar Ingas Gailes dramaturģiju veidoti uzvedumi vairākos galvaspilsētas teātros, tostarp – Jaunajā Rīgas teātrī, Nacionālajā teātrī, Ģertrūdes ielas teātrī un "Dirty Deal Teatro".

2015. gadā Inga Gaile spilgti debitēja prozā ar romānu "Stikli", kas iznāca sērijā "Mēs. Latvija, XX gadsimts" apgādā "Dienas Grāmata". Romānā, kura darbība risinās Ulmaņlaiku Latvijā, tiek jautāts - kāda bija Latvijas brīvvalsts laika un izslavinātā Kārļa Ulmaņa autoritārā režīma pārpilnības, latviskuma un kārtības laika slēptā puse? Romāna galvenais stāsts ir par mīlestību, sabiedrībā valdošo attieksmi pret seksualitāti un garīgi slimiem cilvēkiem, viņu spēju mīlēt un radīt bērnus, un valsts vēlmi ar eigēnikas palīdzību dalīt sabiedrību labajos, stiprajos un mazvērtīgākajos cilvēkos.


Ingas Gailes viesošanās Daugavpilī notiek ar VKKF projekta "Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī" 2. kārtas atbalstu. Sīkāka informācija Latgales Centrālās bibliotēkas vietnē.


Foto: ekrānšāviņš no youtube.com

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.