Jānis Aistars

lv
Ziņot redaktoram

@@@@: Author (12); Artist (3)

Ilustrācijas: Person in photo(1)

ІмяJānis Aistars
Kopsavilkums
Personiska informācijaDzimis rakstnieka Ernesta Aistara ģimenē, brālis - gleznotājs Viestarts Aistars.


Profesionālā darbībaKopš 1981: publicējas laikrakstā "Laiks".
Citātu galerijaJānis Aistars par sevi teicis: "Esmu izglītojies mākslas laukā. Mani darbi bijuši izstādīti gan latviešu, gan amerikāņu sabiedrībā un kopš 1965. gada esmu mākslas profesors Kazenovijas kolledžā. Taču rakstīšana un grāmatas mani vienmēr ir saistījušas. Kopš 1981. gada "Laikā" iespiesti 14 mani Ziemsvētku stāsti, kā arī katru gadu divi, trīs raksti par dažādiem tematiem." / Laiks, 1998, 25. apr. /

Jānis Aistars par īsromānu "Zirneklis"

o darbu rakstot, bija jauki atmiņās atgriezties Čikāgā, kur pavadīju savus zēna un jaunekļa gadus, pārstaigāt senās tekas Čikāgas Mākslas institūtā, tāpat ierastās ielas lielpilsētas centrā un Čikāgas apkārtnē. Romāns uzrakstījās, ja tā varētu teikt, "pats no sevis". lesākās ar sīku fabulas sēkliņu, dažām personām - un tad ļāvu tām savā fantāzijā attīstīties un augt. Mēģināju domāt, iztēloties, kā katra persona izskatās,kā runā, kā attiecīgā situācijā izturas. Biju jau apmēram trīs ceturtdaļas no darba uzrakstījis, pirms zināju, kā romāns beigsies. Darbu rakstot, virsraksta vieta bija tukša. Kad pēdējais punkts bija pielikts, nosaukums likās pašsaprotams. Paņēmu pirmo manuskripta lapu un pašā augšā ierakstīju: "Zirneklis"." / Laiks, 1998, 25. apr.
SaiknesErnests Aistars - Father
Viestarts Aistars - Brother
Nodarbespainter
litterateur
Birth time/place

EducationČikāga
Chicago, Illinois
Mācījies Čikāgas Mākslas skolā.
Показаны записи 1-1 из 1.
#МесцаДатаТыпVietas tipsTeksta fragments
   
1Čikāga
(Chicago, Illinois)
(Nav norādīts)EducationPilsēta

:Nav norādīta kategorija

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.